چوب

اسکن مغز نشان می دهد که عروسک ها برای یادگیری اجتماعی و عاطفی بسیار مهم هستند که برای اوایل مدرسه و زندگی بزرگسالی بسیار مهم است.

این توسط شواهدی از انواع مختلف تحقیقات پشتیبانی می شود.

او توضیح می‌دهد: «تصور کنید کودکی در حال بازی با اسباب بازی چوب خط است و یکی با دیگری عصبانی است، یا یکی حسادت می‌کند که دیگری یک اسباب‌بازی یا چیزی دارد.

اما آیا این نقش عروسک ها در رشد کودکی به اندازه ای شناخته شده است که باید همیشه در مدارس و محیط های کودکی به رسمیت شناخته شود؟ سلیم هاشمی در کینگز کالج لندن، یک دانشگاه دولتی کار می کند و اخیراً دکترای خود را در تحقیق در مورد رابطه بین انواع مختلف اسباب بازی در کودکان و علوم اعصاب رشد اجتماعی به پایان رسانده است.

«بازی عمومی، که به طرق مختلف وجود دارد، از دیرباز در بسیاری از جنبه های رشد کودکان مهم تلقی شده است.

به ویژه عروسک ها بسیار مفید در نظر گرفته شده اند زیرا شبیه مردم هستند.

اما او استدلال می کند که در ذهن کسانی که اهمیت عروسک بازی را دست کم می گیرند، سلسله مراتبی از بازی وجود دارد.

او با تاکید بر اینکه عروسک ها جایگاه مهمی در زمان بازی دارند، از آنها در رابطه ای برابر با لگوها، پازل ها یا یادگیری سازنده تر بر اساس ساقه های لگو مانند (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) برای تحریک احساسات استفاده می کند.

توضیح دهید که شما بینش ارزشمندی از کودکان به دست آورد.

از نظر مهارت های حل مسئله، من استدلال می کنم که این نوع بازی مهم است زیرا به طور واضح تری به هدف تحصیلی در ذهن بزرگسالان مربوط می شود.

سارا گرسون می‌گوید: این می‌تواند منجر به تلاش‌های بزرگسالان برای ایجاد ساختاری شود تا آنچه را که احساس می‌کنند تنها با عروسک‌بازی کافی نیست، جبران کنند.

او توضیح می‌دهد که برای اینکه کودکان بیشترین بهره را از عروسک ببرند، مهم است که معلمان و مراقبان به کودکان اجازه دهند تا با عروسک‌های بدون بند بازی کنند.

او می گوید ما باید به بچه ها این فرصت را بدهیم که با عروسک ها بازی کنند “بدون اینکه به آنها بگوییم با آنها چه کنند.”

او همچنین تاکید می کند که مهم است همه کسانی که با کودکان کار می کنند بدانند که عروسک ها برای پسران و دختران به یک اندازه مفید هستند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *