خرمای هلیله ای

برای بهره مندی از تمام فواید خرمای هلیله ای ، می توانید آن را به صورت تازه یا خشک مصرف کنید.

در اروپا، آنها اغلب به صورت خشک استفاده می شوند و این خرما حاوی آب کمتری نسبت به خرمای تازه است که حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است.

مزیت خرمای خشک این است که در صورت قرار دادن آن به دور از نور و رطوبت، می توان آن را برای چندین ماه نگهداری کرد.

برعکس، خرمای تازه را باید سریع خورد و در یخچال نگهداری کرد و برای حفظ طعم مطبوع به شما توصیه می کنیم نیم ساعت قبل از خوردن آن ها را خارج کنید.

شیره خرما و عسل

اگر خوردن خرما به همان شکلی که هست ساده ترین راه برای بهره بردن از فضیلت آن است، در خاورمیانه نیز به شکل ملاس، عسل یا آبغوره غلیظ مصرف می شود. عسل خرما از نظر بافت بسیار شبیه به شربت افرا است، اما طعم بسیار میوه ای دارد.

خرمای هلیله ای

عسل خرما از جوشاندن خرما در آب به دست می آید و خرماها فیلتر شده و سپس فشار داده می شوند، شیره ای تولید می کنند که برای تهیه شربت از آن کم می شود.

سپس ملاس خرما را می توان مانند عسل یا شربت افرا کلاسیک استفاده کرد، روی نان پخش کرد، در دسرها گنجانید یا با یک قاشق چایخوری برای کسانی که شیرینی دارند مصرف کرد!

عراق، محصول تاریخی La Vie Claire

به آن عسل خرما نیز می گویند و ایراکیا از خرمای بسیار رسیده، بدون هسته، فشرده و پخته تهیه می شود و این میوه های آفتاب گیر به دلیل داشتن منیزیم، آهن، فسفر و کلسیم شناخته شده اند.

در اینجا یک جایگزین خوشمزه برای شکر برای تهیه کیک، کیک و بیسکویت، و همچنین برای خوشرنگ کردن ماست، موسلیس، دمنوش های گیاهی وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *