لامپ مهتابی پارمیس

لامپ مهتابی پارمیس و لامپ های فلورسنت با تجهیزات برق الکترونیکی کوچک هستند و تمام تجهیزات الکترونیکی در حال کار یک میدان الکترومغناطیسی ساطع می کنند که مقدار بسیار کم آن مطلقاً هیچ تأثیر فیزیولوژیکی ندارد.

جیوه در لامپ های کم مصرف

قبلاً در مقاله قبلی با عنوان 2012 به آن اشاره کرده بودیم: جزئیات مربوط به انتهای لامپ های رشته ای: جیوه فقط در مقادیر کم در لامپ های کم مصرف وجود دارد. پس از روشن شدن، یک لامپ فلورسنت فشرده بخار جیوه ساطع می کند که باعث تشعشعات فرابنفش می شود، قبل از اینکه به نور تبدیل شود.

مجموعه لوله های فلورسنت و لامپ های کم مصرف که حاوی مقادیر بسیار کمی جیوه هستند، نیازی به اظهار نظر یا پیشنهاد خاصی ندارند و جمع آوری باید با احتیاط انجام شود تا از شکستگی جلوگیری شود، این بیشتر به دلیل خطر بریدگی و ناراحتی ناشی از خطر ایجاد شده آزار دهنده است.

در مورد این موضوع، به یاد داشته باشید که این لامپ ها را بازیافت کنید (نگاه کنید به: لامپ ها دیگر دور ریخته نمی شوند، آنها با 93٪ وزن خود بازیافت می شوند!)

لامپ مهتابی پارمیس

در مقاله Rue89، این نقطه دقیق جیوه نیز به طور گسترده توسعه داده شده است: «برای بدست آوردن معادل جیوه یک دماسنج قدیمی، صدها لامپ فلورسنت فشرده لازم است.

علاوه بر این، محتوای جیوه در 20 سال از 100 میلی گرم در هر لامپ به 2 تا 5 میلی گرم افزایش یافته است و بنابراین بله، جیوه پاشنه آشیل لامپ های کم مصرف است، اما در حال حاضر هیچ جایگزینی برای ساخت این لامپ ها نمی شناسیم.

به گفته بسیاری از متخصصان در این زمینه، آینده به LED اختصاص خواهد یافت و حتی صحبت از لامپ های ال ای دی مایع، لامپ های نوآورانه ژاپنی است که مشکل پراکندگی حرارت LED های فعلی را حل می کند: LED، غوطه ور در مایع پراکنده گرما، راه حلی است که مزیت افزایش عملکرد نور لامپ را دارد.

بلکه برای حل مشکل خاردار اتلاف گرما. دمای ظروف شیشه‌ای لامپ در استفاده فشرده حدود 20 درجه است، برخلاف دمای بسیار بالاتر برای LED‌های سنتی (کاربر، به ویژه کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد).

آنی لوبه، که خود را یک روزنامه نگار علمی می نامد، توضیح می دهد: «جیوه، پرتوهای فرابنفش، فرکانس های رادیویی، میدان های الکترومغناطیسی: این مقدار برای لامپ های کم رنگ به اصطلاح دوستدار محیط زیست زیاد است. توسط Rue محکوم شد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *