برای این واحد برنامه درسی، دانش آموزان خواص صابون ها و مواد شوینده را با فعالیت سورفکتانت، نمایش قطبیت و آزمایش pH نشان خواهند داد.

دانش‌آموزان به منظور ایجاد یک چارچوب شیمیایی که نحوه تمیز کردن صابون سینثول صندل را نشان می‌دهد، بر تعادل اجزای/معادلات شیمیایی تمرکز خواهند کرد.

دانش‌آموزان برای مقایسه و مقایسه برچسب‌های محصولات تمیزکننده تحقیق خواهند کرد و از دانش سبز خود برای نتیجه‌گیری بر اساس یافته‌های تحقیق استفاده خواهند کرد.

سپس آنها صابون و بسته مراقبت شخصی خود را با تاکید بر ایجاد محصولات سازگار با محیط زیست ایجاد می کنند.

این استراتژی‌های آموزشی با بازنمایی‌های غیرزبانی مارزانو و همکاران، که ایجاد بازنمایی‌های گرافیکی، ساختن مدل‌های فیزیکی، و تولید تصاویر ذهنی، ترسیم تصاویر و تصاویر تصویری، و درگیر شدن در فعالیت‌های جنبشی را تشویق می‌کنند، همسو هستند.

2 این راهبردهای آموزشی همچنین از یادگیری و گروه بندی متمایز و همچنین نقشه های تفکر استفاده می کند که شیوه هایی هستند که توسط جامعه یادگیری حرفه ای مدرسه اقتباس شده اند.

در جلسه افتتاحیه، معلم نمونه های کوچک مختلفی از صابون ها و مواد شوینده مایع را در چاه خواهد داشت.

در گروه‌های متمایز کوچک، دانش‌آموزان ویژگی‌های فیزیکی را بررسی کرده و مشاهدات خود را ثبت می‌کنند.

جلسه کار با دانش آموزانی که در گروه های خود کار می کنند، pH را آزمایش می کنند و ویسکوزیته نمونه ها را با هم مقایسه می کنند، ادامه خواهد یافت.

معلم دانش‌آموزان را درگیر می‌کند تا ویژگی‌های مختلفی را که صابون‌ها و مواد شوینده دارند و آنها را منحصربه‌فرد می‌کند، بررسی کنند.

برای این فعالیت، دانش آموزان ممکن است یک نمودار ون یا یک نقشه حباب دوتایی با کاغذ پوستر ایجاد کنند.

دانش‌آموزان یافته‌های خود را مورد بحث قرار می‌دهند و اصلاحات مختصری در یادداشت برداری را در دفترچه علمی خود تکمیل می‌کنند. در ادامه دانش آموزان با بررسی فرمول های مختلف ساخت حباب، خواص صابون و مواد شوینده را نشان خواهند داد.

دانش‌آموزان PH و همچنین حباب‌ها را آزمایش و ثبت می‌کنند تا ببینند کدام فرمول طولانی‌ترین حباب‌ها را ایجاد کرده است.

در جلسه پایانی، آنها نتایج خود را تجزیه و تحلیل خواهند کرد و نتیجه‌گیری می‌کنند که چه ویژگی‌های فیزیکی به نتیجه‌گیری آن‌ها شواهدی داده است. آنها گزارش آزمایشگاه خود را در دفترچه یادداشت تعاملی علمی خود خواهند نوشت.

(به پیوست 2، اقتباس شده از کاوش های میان رشته ای علوم فیزیکی Prentice Hall Science Explorer، صفحه 8 مراجعه کنید.)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *