لامپ ال ای دی 20 وات

ما اخیراً لامپ ال ای دی 20 وات را در بازار پیدا کرده ایم، آنها عملکردی بسیار بالاتر از لامپ های رشته ای دارند و مصرفی در حدود 1 وات در هر لامپ دارند! و همچنین طول عمر تقریباً نامحدودی دارند (به طور متوسط ​​100000 ساعت یا بیش از یازده سال کارکرد).

با این حال، آنها همچنین دارای اشکالات اساسی هستند، بنابراین یافتن آنها در الجزایر هنوز دشوار است، خرید آنها برای پایه های E27 و E14 گران است (اما اگر طول عمر آنها را در نظر بگیریم بسیار ارزان هستند!) و حتی گاهی اوقات می توانند خطری برای چشم ها باشند، اگر خیلی روشن باشند. (دما 6500K یا بیشتر).

آنها همچنین کاربردهای جالب دیگری دارند: برای مثال برای چراغ های جلو خودرو یا چراغ های قرمز. اما روشنایی خانگی و تجاری همچنان بخش هایی با پتانسیل بالا برای استفاده هستند.

لامپ ال ای دی 20 وات

آنها همچنین مزیت بزرگی را در مقایسه با لامپ های فلورسنت فشرده، نداشتن جیوه دارند که برای سلامتی مضر است و نیاز به بازیافت دقیق دارد و ساخت آنها، مانند اغلب محصولات با فناوری پیشرفته، به فلزات کمیاب (ایندیم، گالیوم، طلا، منیزیم و غیره) و صرف انرژی قابل توجهی نیاز دارد.

تعادل اکولوژیکی کلی این دستگاه‌ها احتمالاً آنقدر که در ابتدا به نظر می‌رسد مثبت نیست و اما بار دیگر، این هزینه باید بر طول عمر تقریبا نامحدود آنها تقسیم شود.

لامپ های LED

دیود ساطع نور (LED) یک قطعه الکترونیکی است که الکتریسیته را به نور تبدیل می کند و کاربردهای اصلی آن، به ترتیب اهمیت بازار، الکترونیک موبایل، نمایشگر، بخش خودرو، روشنایی و سیگنالینگ است.

برای روشنایی، از لامپ‌هایی که از چندین LED پرقدرت به هم وصل شده‌اند استفاده می‌شود، زیرا شار نوری آن‌ها (که بر حسب لومن یا lm اندازه‌گیری می‌شود) هنوز هم وقتی به‌صورت جداگانه گرفته می‌شوند بسیار کم است.

ماژول‌های LED نیز وجود دارند که مجموعه‌ای از یک یا چند LED هستند که روی یک برد مدار چاپی با یا بدون درایور نور نصب شده‌اند. ماژول های LED معمولاً به چراغ های خاصی نیاز دارند، اما برخی از آنها را می توان در چراغ های موجود نیز پیاده سازی کرد. مانند لامپ های LED قابل تعویض هستند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *