لامپ مهتابی دو قلو

لامپ مهتابی دو قلو در قفسه های فروشگاه ها حدود 5 میلی گرم جیوه در ترکیب آمپول دارند و جیوه یک فلز است، با توجه به خواص مضر آن که به بدن انسان آسیب می رساند، در اولین (بالاترین) کلاس خطر قرار می گیرد.

دور انداختن پاک کننده ها به همراه بقیه زباله ها ممنوع است، بنابراین کاربر با وجدان باید لامپ خراب را به نقاط جمع آوری مشخص شده منتقل کند.

لامپ های فلورسنت کم مصرف 50 بار در ثانیه چشمک می زنند و چشم غیرمسلح نمی تواند متوجه این پدیده شود، اما افرادی هستند که می توانند باعث تشدید تحریک پذیری یا ظاهر شدن حالت مالیخولیایی شوند.

همچنین باید به اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز ساطع شده از لامپ فلورسنت که می تواند باعث بیماری های خاصی شود توجه شود و معایب فوق در مورد LED ها صدق نمی کند، استفاده از آنها کاملا بی خطر است.

لامپ مهتابی دو قلو

منابع نور شب تاب مجهز به بالاست های الکترونیکی با کیفیت بالا فاقد این اثر هستند. لامپ های LED در این مورد نیز می توانند با آنالوگ های تخلیه گاز به دلیل عدم وجود مشکل مشابه مقایسه شوند.

ضریب عملکرد
در این مورد، صحبت از این است که یک لامپ کم مصرف با توجه به مصرف برق خود چقدر انرژی نور می دهد. برای پاک کننده ها، این رقم حدود 30 درصد است، در حالی که LED ها دوباره در حدود 80 درصد و بالاتر هستند.

عمر سرویس

لامپ های فلورسنت به طور متوسط ​​5 برابر کمتر از LED ها کار می کنند و به عنوان یک قاعده، در جعبه محصول یک جدول با داده های مربوطه وجود دارد.

به گفته سازندگان، عمر یک لامپ LED می تواند تا 50 هزار ساعت برسد، در حالی که لامپ های کم مصرف بیش از 10 هزار ساعت دوام نمی آورند و از نظر طول عمر، مقایسه واضح است که محصولات LED به طور قابل توجهی در این شاخص سود می برند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *